Na co zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka?

Bardzo często zdarza się, że musimy coś przetransportować z punktu A do punktu B, nie mając możliwości poruszania się żadnym pojazdem. W innym przypadku wybieramy się na wycieczkę w góry i konieczne będzie przechowanie prowiantu, a także innych istotnych do przeżycia przedmiotów. W obu tych przypadkach ważny jest odpowiednio dopasowany plecak.

Istota pojemności.

Jeden z najważniejszych parametrów plecaka, jest jego pojemność. Mówi się, że około 20-30 litrów zdecydowanie wystarczy na krótką wycieczkę. W przypadku jeśli planujemy dłuższą podróż, np. 1-dniową, wówczas zalecany jest plecak 30-35 litrowy, natomiast w przypadku dalekich wędrówek, podczas których mamy zamiar spać pod namiotem, idealny będzie plecak 60-litrowy, a nawet większy, wszystko zależy od tego, ile ważnych przedmiotów ze sobą weźmiemy.

Dodatkowe informacje.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na materiał i na szwy. Przyjrzyjmy się zamkom, gdyż te prosto prowadzone są bardziej przystępne. Pamiętajmy o tym, żeby mierzyć plecak obciążony, najlepiej w okolicach 15 kilogramów. https://1but.pl/plecaki

Leave a comment

Your email address will not be published.


*