Okulary do pracy przy komputerze, co jest ważne?

Zmęczenie, zaczerwienienie, pieczenie czy suchość oczu – znasz to? To skutek tego jak dużo czasu spędzasz przed ekranem urządzeń elektronicznych. Warto odpowiednio chronić nasze oczy przed ich wpływem na komfort widzenia. Co jest istotne?

Często w odniesieniu do pracy biurowej najczęściej mówi się o niewłaściwej posturze, odległości od monitora, czy wysokości biurka lub krzesła. Niestety przy tym zapomina się o naszych oczach, które również cierpią. Ważnym elementem chroniącym przed szkodliwym wpływem na nasz narząd wzroku, jest noszenie okularów do pracy przy komputerze. Szczególnie gdy spędzamy w takich warunkach wiele godzin. Odbijają one odblaski i chronią przed zmęczeniem.

Skąd to przemęczenie?

Powodowane jest one niebieskim światłem, które emitują elektroniczne urządzenia. Długotrwałe patrzenie w nasze smartfony czy komputery po dłuższym okresie czasu może prowadzić w efekcie tego do Zespołu Suchego Oka lub Syndromu Widzenia Komputerowego. Pierwsza z dolegliwości objawia się jak sama nazwa mówi – uczuciem suchego oka, a więc odczuwalnego zmęczenia oka czy gorszym widzeniem. W przypadku tego drugiego również dochodzi do przemęczenia wzroku, rzadszego mrugania, zamazanego widzenia, bólu głowy, czy też obolałej szyi, ramion oraz karku od długotrwałego ułożenia naszej postury.

Jakie okulary?

Dla jak największej ochrony, warto stosować okulary korekcyjne z soczewkami posiadającymi powłokę BLUE, czyli specjalnie przeznaczoną do odbicia szkodliwych odblasków, migotania oraz wspomnianego wcześniej niebieskiego światła. Posiadają one powłokę antyrefleksyjną oraz dodatkową powłokę neutralizującą wpływ niebieskiego światła na nasze oczy. Dzięki temu narząd wzroku jest mniej zmęczony, oczy nie ulegają wysuszeniu i zaczerwienieniu.

Warto zastanowić się nad wyborem wyższej jakości soczewek marki Hoya, która gwarantuje dodatkowo jeszcze wyraźniejsze widzenie, powłokę odporną na zarysowania, właściwości antystatyczne – co ułatwi użytkowanie okularów na co dzień.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*