Psycholog online – bardzo skuteczna forma pomocy psychologicznej

Na czym polega psychologiczna pomoc online?

Psycholog online prowadzi swoją psychoterapię w formie bezpośredniego kontaktu online a nie bezpośredniego spotkania. Zaletami niezaprzeczalnymi pracy z psychologiem online jest na pewno skuteczność oraz wygoda.

Rozpoczęcie takie psychoterapii online pozwoli nam na współpracę ze swoim terapeutą w środowisku bardzo przyjaznym, w którym otwarcie możemy rozmawiać oraz pracować nad swoimi problemami i to bez konieczności dojazdów.

Psycholog online i jego usługo to terapia, która jest przeprowadzana w zdalny sposób, a więc sposób na odległość, w odróżnieniu do takiej tradycyjnej, która jest prowadzona w bezpośrednim kontakcie. Psychoterapia online może przybierać różne formy. Pierwszą formą jest forma synchroniczna. Mamy z nią do czynienia, gdy sam kontakt z psychologiem odbywa się w rzeczywistym czasie, na przykład poprzez wideo rozmowę, smsy czy też internetowy chat. Drugą formą jest forma asynchroniczna. Występuje gdy odpowiedź specjalisty następuje po jakimś czasie, na przykład gdy wymieniamy się z psychologiem mailami.

Dla kogo wizyta online?

To, czy dana terapia online jest lepsza od terapii tradycyjnej, jest kwestią sporną. Niektóre osoby wskazują, że się nie da zastąpić kontaktu osobistego i w ten sposób budowanej terapeutycznej relacji. Jednak pojawiają się również przeciwne głosy. Spotkania online dają bowiem poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Nie mogą ich dać z kolei osobiste spotkania.

Jest to także świetna alternatywa dla wszystkich osób, które nie mogą poddać się terapii lub też poradzić się stacjonarnie psychologa.

Na pewno spotkanie online jest idealne dla osób, który są w podróży. Jeśli Twój tryb życia sprawia, że przez dłuższy czas nie pozostajesz w jednym miejscu, to tradycyjne wizyty z jednym psychologiem są po prostu niemożliwe. Z kolei wizyty online dają nam możliwość systematycznego udziału w sesjach.

Terapia online jest także genialna dla osób pochodzących ze wsi czy też z małych miejscowości. Niestety, ale w mniejszych miastach oraz także na wsi dostęp do tego rodzaju specjalistów jest mocno ograniczony. Jeśli mieszkamy w obszarze, gdzie jednak brakuje psychoterapeutów, to rozwiązaniem idealnym są konsultacje online. Jest to także świetny sposób dla osób, które przebywają poza granicami naszego kraju. Nawet gdy jesteśmy w obcym języku biegły i mieszkasz od lat za granicą, to na pewno o swoich problemach lepiej będzie Ci mówić jednak w ojczystym języku. Psycholog online jest także świetnym rozwiązaniem dla niepełnosprawnych osób. Nie ma wówczas problemu z transportem do danego gabinetu. Wizyty online doceniają także osoby, które odczuwają wstyd lub też inne emocje negatywne w osobistym kontakcie. Niektóre osoby wręcz odczuwają wstyd, który jest spowodowany samym chodzeniem na psychoterapię. Jeśli takowe emocji nie są Ci obce, to na pewno psycholog w wersji online jest dużo lepszą opcją. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości.