Rowery miejskie w nowoczesnym wydaniu

Rowery miejskie dobrze sprawdzają się w jeżdżeniu po ulicach i ścieżkach rowerowych. W tych rowerach spotyka się zasadniczo 2 rodzaje ram, są to tzw. damskie i męskie. Rama męska usadzona jest wyżej, natomiast rama damska jest znacznie obniżona, daje to komfort taki, że kobieta może wejść na rower w spódnicy.

Wyposażenie rowerów miejskich

Rowery miejskie mogą być wyposażone w biegi oraz obowiązkowo w hamulce. Rower miejski generalnie pozwala na delikatną jazdę, na pewno nie jest on rowerem wyczynowym. Jeśli chodzi o wyposażenie roweru, posiada on przede wszystkim giętą i raczej szerszą kierownicę. Rama jest stosunkowo krótka w tym pojeździe, inaczej niż siodełko, które jest szerokie. Te wszystkie elementy pozwalają jechać w wyprostowanej pozycji. Ten rower może także posiadać klasyczne lampki zasilane z dynama. W zestawie może znajdować się również cały komplet błotników oraz osłona na łańcuch. Rower tez zazwyczaj ma nóżkę oraz tylny bagażnik. Ten rower najczęściej występuje z koszykiem, znajduje się on z przodu.

Waga roweru

Tego rodzaju rowery nie należą do najlżejszych, ich waga może sięgać niekiedy powyżej 20 kilogramów. Z tego powodu w ostatnim czasie zaczęto zmieniać ramy na aluminiowe, bowiem nie spada dzięki temu jakość konstrukcji, zaś rower jest lżejszy, konstrukcja tylko jest sztywniejsza. Rowery miejskie dostępne są w przepięknych modelach, wzorach i kolorach. Ten jednośladowy pojazd cieszy się popularnością wśród mężczyzn i kobiet, bowiem zapewnia on wygodę i przy okazji ładny wygląd.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*